Еклери з найкращим заварним кремом Не одеська кухня

Еклери з найкращим заварним кремом

При всій своїй популярності, торт «Наполеон» не стоїть самотньо на одеському «солодкому» столі. Олексій Ботвінов, відомий одеський піаніст, вихований в родині, де їжа культивувалася, згадував, що в його родині  на кожне свято готували мінімум шість десертних страв. «Бабуся, звичайно, пекла «Наполеон». Він був номером один! Але ще вона обов’язково робила «Лимонний» та «Пісочний» торти, «Будиночок» із «Шахового» печива й сиру, тістечко «Картопля» та еклери».

      З огляду на те, в яких кількостях сьогодні купують еклери у кафе «Компот», пекти еклери в одеських родинах стали значно менше, а от їсти  – ні.

У моїй родині еклери традиційно робили із заварним кремом. Тому для цього рецепту ми використаємо крем як для торту «Наполеон» і приготуємо до нього заварне тісто, яке при випіканні підніметься й перетвориться в порожній усередині еклер.

Інгредієнти


 


На 20 еклерів:


480 мл питної води;


225 г селянського вершкового масла;


340 г пшеничного борошна вищого ґатунку або all-purpose flour type 550;


1 ч. л. солі;


1 ч. л. цукру;


6 домашніх яєць.

Процес

 

  1. Перший етап – підготовчий. Просіваємо борошно. Заздалегідь вистилаємо пергаментом деко, на якому будемо випікати еклери, і готуємо міксер з чашею і лопатковою насадкою.
  2. Беремо велику каструлю, в якій можна буде енергійно замісити тісто, щоб не розплескати його по всій кухні. Перемішуємо в ній воду, вершкове масло, сіль і цукор.
  3. Ставимо каструлю на вогонь і доводимо нашу суміш до бурхливого кипіння. Далі: додаємо до води одразу все борошно, безперервно розмішуючи дерев’яною ложкою, щоб не утворилися шматочки. Надалі варимо суміш, допоки вона не відліпиться  від стінок каструлі й не зіб’ється у грудку.
  4. Цю грудку перекладаємо до чаші міксера. Лопатковою насадкою на середній швидкості починаємо вимішувати тісто.
  5. Оскільки ми маємо додати в тісто яйця, необхідно аби воно трохи охолонуло, інакше білок згорнеться.
  6. Продовжуючи вимішувати, поступово, неквапливо по одному за раз, уводимо в тепле тісто яйця. Стежимо за тим, щоб вони повністю рівномірно розмішалися.
  7. Після кожного яйця перевіряємо зовнішній вигляд і консистенцію тіста. У підсумку воно має зробитися пружним і блискучим. Це сигнал того, що яєць достатньо й тісто повністю готове. Перекладаємо тісто в кондитерський мішок і видавлюємо на пергамент довгасті заготовки під еклери. Намагаємося зробити їх однаковими.
  8. Випікаємо еклери в духовці, допоки тісто не отримає золотистого відтінку. Після того: знижуємо температуру й печемо далі до моменту, коли еклери стануть рівномірно «золотими» і абсолютно сухими, без крапель вологи по боках.
  9. Дістаємо еклери з духовки, робимо охайний надріз з боку. Еклери мусять  повністю охолонути. Наповнюємо вже холодні еклери кремом. За бажанням, можна полити еклери зверху шоколадною або інший глазур’ю.
food
food
food
food
food
food
food
food