savva
savva

це цiкаво

Савва про себе

vegetable vegetable

Я народився, виріс і живу в Одесі. Куди б не поїхав, я завжди вертаюся у це місто. Тому що саме тут – мій дім, моя родина та друзі. А ще – мої ресторани.

Мабуть, визначення «мої ресторани» не зовсім правильне – доречніше  було б сказати «наші ресторани». Адже ці заклади створювалися й продовжують створюватися величезною кількістю людей. Архітектори та декоратори, кухарі та офіціанти, бухгалтера та касири, а також сотні інших фахівців – усі вони є моїми співавторами у створенні ресторанів. І звичайно ж, гості, які змінюють наші заклади на краще, навідуючись до нас кожного дня й вказуючи нам подальший напрямок розвитку.

Одеса багата на таланти, і кожен славить своє місто так, як вміє.  Один пише про Одесу вірші, інший – оповідання, третій – оспівує її у музиці, четвертий – у живописі. Я вмію та люблю готувати – і саме цей шлях я обрав, аби відкрити рідне місто усьому світу. Відроджуючи та звеличуючи одеську кухню, відкриваючи ресторани, які стають місцевими визначними пам’ятками, я передусім прагну, аби слово «Одеса» викликало не тільки замріяну посмішку, але й пробуджувало добрячий апетит.

Мені пощастило жити без перебільшення в унікальному місті – тут є все, що потрібно для щастя. Ніжне сонце і тепле море, зелені вулиці й грандіозна архітектура, красиві люди і щире спілкування, природний гумор і особливе ставлення до життя. А ще – своя власна кухня, що увібрала у себе досвід та темперамент різних народів світу. Одеса відкрита для всіх. Приїжджайте, прилітайте, приходьте і смакуйте!

photo
ПРАВИЛА ЖИТТЯ САВВИ

1 правило

«Головне для перфекціоніста –  відчувати оту тонку межу, за якою прагнення зробити щось краще перетворюється у небезпечну манію. Є речі, які мають бути ідеальними, але для інших –  достатньо залишатися просто гарними речами. І дай нам Бог розуму відрізняти одне від другого!»2 правило

«Краще, ніж ресторани, у мене вдаються тільки дочки. Вони живуть у трьох країнах –  в Україні, Австрії та Японії. Так що я з впевненістю можу називати себе громадянином світу». Розділ «Ресторани»photo
photo
3 правило

«Люди, які погано мене знають, вважають мене досить специфічною людиною, тому й бояться. Люди, які знають мене набагато краще, теж вважають мене специфічною людиною й люблять за це. Мене такий стан речей цілком влаштовує».4 правило

«Аби добре готувати, вам необхідно: правильні інгредієнти, старанність, делікатність та гарний смак   (і це стосується не лише їжі). А, так: іще кулінарний досвід минулих поколінь, закладений у ваші гени».photo
photo
5 правило

«Я бував у багатьох ресторанах, куди люди приходять за чим завгодно, тільки не за їжею. Туди навідаються, щоб продемонструвати нове вбрання, сфотографувати інтер’єр або дизайн страв, покурити кальян чи засвідчити  свій особливий статус. Якщо ви відкриєте ресторан зі смачною їжею і правильним настроєм, то здивуєтеся, як небагато у вас конкурентів у цій галузі».  
ДРУЗІ ПРО САВВУ

photo
Михайло Жванецький

Яке щастя, що Одеса сама себе годує. А Савва Лібкін годує одеситів.

Арам Мнацаканов

Радію, що доля звела мене з Саввою. Перфекціоністом, романтиком, котрий прагне у будь-якому питанні дійти до самої суті. Завжди із великим почуттям гумору й самоіронією. Ми всі, публіка, маємо за щастя користуватися  результатами  праці його чудової команди. Їмо у нього в гостях і готуємо за його рецептами. Удачі у всіх починаннях, щиро твій, А.М.

photo
photo
Вардекс Арзуманян

Пригадую одну розмову, яка відбулася у мене з Савою кілька років тому: «Ти знаєш, – казав Савва, – я не знаю, який за лічбою ресторан робить з ресторатора бізнесмена, вбиваючи в ньому першого...» Ми тоді довго дискутували на цю тему і зійшлися на тому, що все це індивідуально, але, повірте, я впевнено можу сказати, що Савва не припинить бути кухарем, ресторатором і менеджером, навіть якщо кількість його ресторанів сягатиме за 300.

Владислав Бурда

Савва з’явився в Асоціації Власників Сімейних компаній три роки тому. За цей час Савва показав себе як підприємець, який створив бізнес не стільки для себе, скільки для ком’юніті. І був би щасливим, якби його родина й діти змогли б поділити його пристрасть, а з часом – підхопити справу всього його життя! Я ж особисто набагато довше знаю Саву, вже останні років 20. І весь цей час, я відвідував його ресторани, найпопулярніші в місті, й дуже часто зустрічав самого Савву, котрий зустрічав гостей. Савва дуже неабиякий, цікавий, мислячий співрозмовник. А це завжди привілей для гостя –  поспілкуватися з таким власником!

photo
photo
Роберт Гулієв

Савелій –  амбідекстр, трендсеттер, візіонер і професіонал! На відміну від багатьох своїх колег, які прийшли до ресторанного бізнесу після вдалих каденцій у прокуратурі та інших силових структурах, Савелій, плоть від плоті, ресторатор із відповідною освітою та місією. Підтвердженням цього слугує його вдалі проекти в Одесі та Києві. Новий «Стейк» у Києві – це квінтесенція його перфекціонізму в професії, де він сьогодні номер один у нашій країні.

Ольга Кудіненко

Спочатку я полюбила сніданки у «Компоті» в Одесі – з цього розпочинався кожен мій приїзд до міста. Далі  мережа «Компот» стала активним учасником акції «День Лимонаду» і постійно допомагає онкохворим дітям. А в цьому році ми з Саввою опинилися в одній групі в Аспен Інституті, і він, звичайно, людина-здивування і людина-мудрість. Прекрасне почуття гумору, і він завжди знаходить точні слова для підтримки, із радістю ділиться своїм досвідом і знаннями. Радію нашому знайомству й дружбі.

photo
photo
Римма Сокіл

Складний, багатошаровий, суперечливий, одним словом – Особистість. Я не знаю другу таку людину, для якої справа всього життя було б так тісно пов’язана з життєвою позицією. Те що він робить, завжди викликає відгук: захоплення, роздратування, повагу, заздрість, але ніяк не байдужість. Думаю, це від внутрішньої безкомпромісної чесності. Він, безумовно, визначив поняття української ресторанної Культури, і для багатьох є орієнтиром в професії. Безперечно, гастрономічної столицею Одеса стала завдяки ресторанам та книгам Савви.Хоча сам він називає себе ремісником, для мене це неправда :) Людина з таким смаком та відчуттям стилю не може бути просто ремісником. Те, що, і як він робить – це мистецтво, навіть якщо на молекули розбереш – не зможеш повторити.Поруч із ним можна багато чому навчитися, якщо у тебе, звичайно, є хист, характер і свій внутрішній орієнтир.

це смачно

Нашi ресторани чекають на вас

Ресторан «Дача»
Ресторан «Дача»
Компот (Адмиральський)
Компот
Ресторан «Тавернетта»
Ресторан «Тавернетта»

Публикацiï в Інстаграм