Салат з раковими шийками
Новорічний рецепт для тих, кому пощастило з тринадцятою зарплатою. З усіх новорічних рецептів, цей, напевно, самий клопіткий, і звичайно, розрахований, передусім, на довгоочікуваних та бажаних гостей.
Інгредієнти
на 50 великих маякських раків
10 курячих яєць;
200 г консервованого зеленого горошку;
300 г рожевого майонезу;
300 г відвареної в мундирі «американки»
На 300 г рожевого майонезу
2 жовтки домашніх яєць;
250 г оливкової олії;
неповна чайна ложка гострої гірчиці;
сіль, перець і лимонний сік за смаком
Процес
Варіант 1
- Раків необхідно відварити в окропі з сіллю та пучком кропу. Охолодити. Розрізати хвости й обережно витягнути шийки. Клішні надрізати ножицями, витягнути м’ясо і порізати його дуже дрібно.
- Відварені яйця й картоплю «в мундирі» очищуємо і нарізаємо кубиками.
- Шейки розрізаємо на 3-4 частини і перемішуємо з іншими продуктами.
- У домашній рожевий майонез додаємо дрібно нарізане клішне м’ясо й смачимо цим соусом салат.
Варіант 2
- Зрозуміло, що майонез ми теж робимо самі. Панцері, клішні та залишки хвостиків раків вичищаємо від неїстівного змісту, замотуємо у харчову фольгу й сильно розбиваємо сапкою на дошці.
- Оливкову олію виливаємо на пательню й, постійно розмішуючи, протягом 15 хвилин на повільному вогні, нагріваємо в ній дрібні шматочки панцера. Олія має трохи змінити колір. Після: олію повністю охолодити та процідити через дрібне сито.
- Жовтки за допомогою міксера розтираємо з гірчицею та сіллю. Тоненьким струмком на великих оборотах міксера поступово вливаємо в них ракову олію. Збиваємо до густоти і присмачуємо до готовності.
це цiкаво
Звичайно, коли готуєш такий салат, приємно усвідомлювати, що ти не один на всьому світі такий «божевільний». У Франції, щоправда, всі поважні шефи ресторанів, самостійно подрібнюють ракові панцирі для приготування біска – супу, складовою частиною якої є пюре з перетертим хітином. Якщо я добре пам’ятаю книгу Олени Молоховець, ракову олію готували з давніх-давен. І, звичайно ж, ракові шийки – 25 штук на 6 порцій – додавали до головного салату «Олів’є». Останнім часом, у деяких одеських будинках «Олів’є» знову почали готувати, дотримуючись автентичного рецепта 1880-х років.