Салат з раковими шийками Одеська кухня

Салат з раковими шийками

Новорічний рецепт для тих, кому пощастило з тринадцятою зарплатою. З усіх новорічних рецептів, цей, напевно, самий клопіткий, і звичайно,  розрахований, передусім, на довгоочікуваних та бажаних гостей.

Інгредієнти


 


на 50 великих маякських раків


10 курячих яєць;


200 г консервованого зеленого горошку;


300 г рожевого майонезу;


300 г відвареної в мундирі «американки»


На 300 г рожевого майонезу


2 жовтки домашніх яєць;


250 г оливкової олії;


неповна чайна ложка гострої гірчиці;


сіль, перець і лимонний сік за смаком

Процес

Варіант 1

  1. Раків необхідно відварити в окропі з сіллю та пучком кропу. Охолодити. Розрізати хвости й обережно витягнути шийки. Клішні надрізати ножицями, витягнути м’ясо і порізати його дуже дрібно.
  2. Відварені яйця й картоплю «в мундирі» очищуємо і нарізаємо кубиками.
  3. Шейки розрізаємо на 3-4 частини і перемішуємо з іншими продуктами.
  4. У домашній рожевий майонез додаємо дрібно нарізане клішне м’ясо й смачимо цим соусом салат.

Варіант 2

  1. Зрозуміло, що майонез ми теж робимо самі. Панцері, клішні та залишки хвостиків раків вичищаємо від неїстівного змісту, замотуємо у харчову фольгу й сильно розбиваємо сапкою на дошці.
  2. Оливкову олію виливаємо на пательню й, постійно розмішуючи, протягом 15 хвилин на повільному вогні, нагріваємо в ній дрібні шматочки панцера. Олія має трохи змінити колір. Після: олію повністю охолодити та процідити через дрібне сито.
  3. Жовтки за допомогою міксера розтираємо з гірчицею та сіллю. Тоненьким струмком на великих оборотах міксера поступово вливаємо в них ракову олію. Збиваємо до густоти і присмачуємо до готовності.
food
food
food
food
food
food
food
food
food
food
food
food

це цiкаво

Звичайно, коли готуєш такий салат, приємно усвідомлювати, що ти не один на всьому світі такий «божевільний». У Франції, щоправда, всі поважні   шефи ресторанів, самостійно подрібнюють ракові панцирі для приготування біска – супу, складовою частиною якої є пюре з перетертим хітином. Якщо я добре пам’ятаю книгу Олени Молоховець, ракову олію  готували з давніх-давен. І, звичайно ж, ракові шийки – 25 штук на 6 порцій – додавали до головного салату «Олів’є». Останнім часом, у  деяких одеських будинках «Олів’є» знову почали готувати, дотримуючись автентичного рецепта 1880-х років.