Тушонка з кролика й тоненькою локшиною Одеська кухня

Тушонка з кролика й тоненькою локшиною

Готувати тушонку я навчився ще в армії – хоч чогось я мусив там  навчитися! Експериментував раз у раз, і на якомусь етапі все вийшло добре, причому настільки добре, що технологією зацікавився сам начальник продовольчої служби. Але то майже військова таємниця.

Інгредієнти 


На 4 порції:


1 великий кролик вагою не менше 2 кг;


150 г внутрішнього жиру кролика;


12 горошин запашного перцю;


40 горошин чорного перцю;


4 лаврових листків;


сіль за смаком;


800 г щойно зробленої локшини.

Процес приготування

 

  1. З кроликом виходить все простіше і набагато смачніше. Отже, беремо чотири півлітрові скляні банки й ретельно їх вимиваємо.
  2. Розтинаємо кролика на шматочки з кістками, вагою 50-70 г.
  3. Наповнюємо банки на дві третини шматочками кролика, солимо. У кожну банку кладемо маленький лавровий листочок, 3 горошини запашного і 10 горошин чорного перцю.
  4. На саме м’ясо у банці кладаємо трохи внутрішнього кролячого жиру.
  5. У десятилітрову широку каструлю наливаємо 4 л води. На дно кладемо ґрати, на які ставимо банки, накривши кожну з них блюдцем. Каструлю накриваємо кришкою і вмикаємо вогонь.
  6. Щойно закипить вода, зменшуємо вогонь і відварюємо тушонку 5-6 годин на слабкому вогні, не відкриваючи кришку. Не відкриваючи кришку, чекаємо годину.
  7. Тушонку з кролика не зберігають.
  8. Якщо в будинку є велика пароварка –  ставимо банки до пароварки на той самий час.
  9. Готуємо тоненьку локшину з жовтків і семоли, відварюємо її у солоній воді (рецепт див. у книзі «Моя одеська кухня» на с. 226).
  10. Відварену гарячу локшину кладемо у сотейник та зверху додаємо кролика з банки разом із соком, що утворився. Накриваємо сотейник кришкою й струшуємо кілька разів, а вже опісля – розкладаємо страву у тарілки.
food
food
food
food
food

це цiкаво

Ця страва стане більш ніжною та делікатесною, якщо попередньо зняти м’якоть кролика з кісток. Але тоді соус буде менш густим та наваристим. До того ж м’ясо куди простіше вже з готового кролика у своїй власній тарілці.  І не варто забувати, що існують люди, котрі так полюбляють обсмоктувати кості – не позбавлятимемо їх цього задоволення! Рецепт взято з книги «Одеське застілля від Привозу до Дерибасівської». Автор книги Савелій Лібкін. Видавництво «Форс», 2019 р. Публікуються фото, що не увійшли до книги.