Юшка з судака й окуня та з розтягаями
Ось так згадує своє одеське дитинство актор Сергій Мигицко: «Пригадую, коли був маленьким хлопчиком, мене брали із собою рибалки перевіряти риболовні сітки. Кожному видавали кусень білого хліба, величезний помідор і солону або копчену скумбрію. То був обід рибака – найсмачнішого обіду годі шукати!» Я ж пропоную вам інший варіант рибацького обіду, – щоправда, у цьому випадку передбачається, що у рибалки є не просто човник, а невеличка яхта.
Інгредієнти
На кілька судаків, вагою приблизно трохи більше за 1 кг кожен:
500 г річного окуня;
400 г помідорів;
100 г кореня петрушки;
100 г моркви;
50 г часнику;
0,5 пучка зелені петрушки та селери;
180 г ріпчастої цибулі;
1 лавровий листок;
10 горошин запашного перцю;
10 горошин чорного перцю;
15 ниток шафрану;
сіль за смаком;
по 50 г кропу та зеленої цибулі.
Процес приготування
- Рибу патраємо й повністю видаляємо луску та зябра.
- Тельбушимо на філе, знявши шкіру, та гострим ножем вирізаємо плавники та хребет.
- Приблизно 200 г філе судака відкладаємо для приготування начинки для розтягаїв, інше філе – ріжемо на шматки для юшки.
- Шкіру та всі кістки, плавники і голови кладемо до каструлі й заливаємо 2 л холодної води.
- Доводимо до кипіння та знімаємо піну. Кладемо у воду помідори, розрізані на чотири частини, головку часнику, цілу моркву, корінь петрушки, кілька цибулин у лушпайці й варимо 60 хвилин без помітного кипіння.
- За 10 хвилин до готовності до бульйону додаємо трохи зелені петрушки, селери і лавровий листочок, які краще зв’язати між собою кулінарною ниткою в пучок, горошини перцю, й солимо. Бульйон слід процідити.
- У бульйон кидаємо нитки шафрану, нарізане на шматки філе риби та відварюємо 10 хвилин без кипіння.
- Рибу розкладаємо до тарілок, заливаємо бурштиновим бульйоном і прикрашаємо кропом та зеленою цибулькою. Подаємо разом із гарячим розтягаєм.
це цiкаво
Суп із розтягаєм найкраще готувати у вихідний день. Купуйте вранці судаків та окунів, і на самому ж Привозі попросіть їх випатрати. Вдома зваріть бульйон. Друга частина дня піде на приготування тіста для розтягаю, на зустріч та випровадження гостей. Важливо не зберігати суп, а з’їсти його у той самий день, коли він приготувався.