Юшка з судака й окуня та з розтягаями Одеська кухня

Юшка з судака й окуня та з розтягаями

Ось так згадує своє одеське дитинство актор Сергій Мигицко: «Пригадую, коли був маленьким хлопчиком, мене брали із собою рибалки перевіряти риболовні сітки. Кожному видавали кусень білого хліба, величезний помідор і солону або копчену скумбрію. То був обід рибака – найсмачнішого обіду годі шукати!» Я ж пропоную вам інший варіант рибацького обіду, – щоправда, у цьому випадку передбачається, що у рибалки є не просто човник,  а невеличка яхта.

Інгредієнти


На кілька судаків, вагою приблизно трохи більше за 1 кг кожен:


500 г річного окуня;


400 г помідорів;


100 г кореня петрушки;


100 г моркви;


50 г часнику;


0,5 пучка зелені петрушки та селери;


180 г ріпчастої цибулі;


1 лавровий листок;


10 горошин запашного перцю;


10 горошин чорного перцю;


15 ниток шафрану;


сіль за смаком;


по 50 г кропу та зеленої цибулі.

Процес приготування

 

  1. Рибу патраємо й повністю видаляємо луску та зябра.
  2. Тельбушимо на філе, знявши шкіру, та гострим ножем вирізаємо плавники та хребет.
  3. Приблизно 200 г філе судака відкладаємо для приготування начинки для розтягаїв, інше філе – ріжемо на шматки для юшки.
  4. Шкіру та всі кістки, плавники і голови кладемо до каструлі й заливаємо 2 л холодної води.
  5. Доводимо до кипіння та знімаємо піну. Кладемо у воду помідори, розрізані на чотири частини, головку часнику, цілу моркву, корінь петрушки, кілька цибулин у лушпайці й варимо 60 хвилин без помітного кипіння.
  6. За 10 хвилин до готовності до бульйону додаємо трохи зелені петрушки, селери і лавровий листочок, які краще зв’язати між собою кулінарною ниткою в пучок, горошини перцю, й солимо. Бульйон слід процідити.
  7. У бульйон кидаємо нитки шафрану, нарізане на шматки філе риби та відварюємо 10 хвилин без кипіння.
  8. Рибу розкладаємо до тарілок, заливаємо бурштиновим бульйоном і прикрашаємо кропом та зеленою цибулькою. Подаємо разом із гарячим розтягаєм.
food
food
food
food
food
food
food

це цiкаво

Суп із розтягаєм найкраще готувати у вихідний день. Купуйте вранці судаків та окунів, і на самому ж Привозі попросіть їх випатрати. Вдома зваріть бульйон. Друга частина дня піде на приготування тіста для розтягаю, на зустріч та випровадження гостей. Важливо не зберігати суп, а з’їсти його у той самий день, коли він приготувався.