Ікра з кабачкiв
На 13-й станції Великого Фонтану колись, ще у 80-і роки, жили наші далекі родичі. Вони як раз і готували з «фонтанських» цукіні ікру, а потім передавали її, ніби шалахмонес, нам та іншим Лібкіним, Вихідцям та Кеймахам Одеси. Варто пояснити, що «шалахмонес» – слово, що означає на ідиші: частування родичів «на винос». А що зокрема Вихідців та Кеймахів – то це прізвища рідні моєї мами.
Інгредієнти
1,5 кг ранніх дрібних кабачків без насіння;
500 г червоних солодких перців;
1 кг солодких помідорів;
300 г ріпчастої цибулі;
100 г часнику;
1 стручок гострого червоного перцю;
1 лимон;
300 мл оливкової олії;
50 мл справжнього бальзаміка;
сіль і перець за смаком
Процес приготування
- Помідори ошпарюємо та знімаємо шкірку. Потім звільняємо від насіння і ріжемо кубиками. Кабачки миємо й теж ріжемо кубиками.
- Ріпчасту цибулю і часник шаткуємо скибами. Гострий перець чистимо від насіння і шаткуємо скибочками.
- Солодкий перець обпалюємо на вогні й зчищаємо шкірку. Далі: розрізаємо і видаляємо насіння та плодоніжки. Нарізаємо м’якоть кубиками.
- Цибулю, часник та гострий перець пасеруємо в оливковій олії на повільному вогні 15 хвилин, постійно перемішуючи до появи ознак карамелізації. Далі: додаємо бальзамік й випарюємо його на сильному вогні 1 хвилину.
- Додаємо до цибулі з часником кубики кабачків, помідори та болгарський перець. Тушкуємо і через 10 хвилин додаємо сік лимона; тушкуємо ще 5 хвилин, солимо і перчимо за смаком. Куштуємо та доводимо до готовності при дуже слабкому кипінні ще хвилин 10.
- Заливаємо оливкову олію, що лишилася, й вимикаємо вогонь.
це цiкаво
Якщо готуєте переважно для дітей, то консервувати ікру не варто. Можна також не додавати гострий перець. Бальзамік в моїй ікрі з’явився не так вже і давно, але він додає солодкувато-їдкі нотки до цієї доволі простої страви. Раджу. Розкладіть ікру до стерилізованих банок, якщо встигнете. У моїй родині, наприклад, зазвичай, ігру готували в дві ходки. Перший «транш» знищувався родиною й мною особисто одразу ж після приготування. Друга ж порція – потрапляла до банок. Але й банки не надто довго затримувалися: ікру з кабачків наша сім’я дуже сильно любила. Рецепт взято з книги «Одеське застілля від Привозу до Дерибасівської». Автор книги Савелій Лібкін. Видавництво «Форс», 2019 р. Публікуються фото, що не увійшли до книги.