Ікра з кабачкiв Одеська кухня

Ікра з кабачкiв

На 13-й станції Великого Фонтану колись, ще у 80-і роки, жили наші далекі родичі. Вони як раз і готували з «фонтанських» цукіні ікру, а потім передавали її, ніби шалахмонес, нам та іншим Лібкіним, Вихідцям та  Кеймахам Одеси. Варто пояснити, що «шалахмонес» – слово, що означає на ідиші: частування родичів «на винос». А що зокрема Вихідців та Кеймахів – то це прізвища рідні моєї мами.

Інгредієнти


1,5 кг ранніх дрібних кабачків без насіння;


500 г червоних солодких перців;


1 кг солодких помідорів;


300 г ріпчастої цибулі;


100 г часнику;


1 стручок гострого червоного перцю;


1 лимон;


300 мл оливкової олії;


50 мл справжнього бальзаміка;


сіль і перець за смаком

Процес приготування

  1. Помідори ошпарюємо та знімаємо шкірку. Потім звільняємо від насіння і ріжемо кубиками. Кабачки миємо й теж ріжемо кубиками.
  2. Ріпчасту цибулю і часник шаткуємо скибами. Гострий перець чистимо  від насіння і шаткуємо скибочками.
  3. Солодкий перець обпалюємо на вогні й зчищаємо шкірку. Далі: розрізаємо і видаляємо насіння та плодоніжки. Нарізаємо м’якоть кубиками.
  4. Цибулю, часник та гострий перець пасеруємо в оливковій олії на повільному вогні 15 хвилин, постійно перемішуючи до появи ознак карамелізації. Далі:  додаємо бальзамік й випарюємо його на сильному вогні 1 хвилину.
  5. Додаємо до цибулі з часником кубики кабачків, помідори та  болгарський перець. Тушкуємо і через 10 хвилин додаємо сік лимона; тушкуємо ще 5 хвилин, солимо і перчимо за смаком. Куштуємо та доводимо до готовності при дуже слабкому кипінні ще хвилин 10.
  6. Заливаємо оливкову олію, що лишилася, й вимикаємо вогонь.
food
food
food
food
food
food
food
food
food
food

це цiкаво

Якщо готуєте переважно для дітей, то консервувати ікру не варто. Можна також не додавати гострий перець. Бальзамік в моїй ікрі з’явився не так вже і давно, але він додає солодкувато-їдкі нотки до цієї доволі простої   страви. Раджу. Розкладіть ікру до стерилізованих банок, якщо встигнете. У моїй родині, наприклад, зазвичай, ігру готували в дві ходки. Перший «транш» знищувався  родиною й мною особисто одразу ж після приготування. Друга ж порція – потрапляла до банок. Але й банки не надто довго затримувалися: ікру з кабачків наша сім’я дуже сильно любила.     Рецепт взято з книги «Одеське застілля від Привозу до Дерибасівської». Автор книги Савелій Лібкін. Видавництво «Форс», 2019 р. Публікуються фото, що не увійшли до книги.