Картопляний салат з тюлькою або квашеною капустою Одеська кухня

Картопляний салат з тюлькою або квашеною капустою

Як тільки не готують в Одесі тюльку: цю маленьку сріблясту рибку, за якою сумують усі одесити в чужоземних країнах! Музикант Ірина Ракова, одеситка, яка багато років пропрацювала на круїзних лайнерах  Чорноморського пароплавства, переїхала жити до Австралії ще у 1978 році, але до сьогодні не припиняє готувати у Сіднеї страви одеської кухні. Щоправда тюльки там немає, але Ірина замість неї використовує дрібну сардинку. «Я солю за одеським рецептом, як робили іще моя бабуся і мама: немиту сардинку з кишками та головою я добряче засипаю сіллю. Солити сардину необхідно довше, бо вона значно більша за тюльку. А вже коли риба вбере сіль – промиваю її, вичищаю, заливаю оцтом та олією. За смаком майже схожа на тюлечку, але консистенція, звісно, інша. Сардина тверда, ніби маленький оселедець. Але з картоплею смакує що треба!»

Для цього салату необхідно обрати сорти картоплі, які не розварюються.

Інгредієнти


Для салату:


500 г картоплі;


250 г солоної тюльки з Привозу або 250 г кислої капусти;


80 г білої ріпчастої цибулі.


Для маринаду:


30 г цукру;


25 мл 6-7% виноградного оцту;


0,5 пучка зелені петрушки;


60 мл соняшникової нерафінованої олії;


50 мл курячого бульйону;


0,5 кг очищеної від кісточок тюльки;


чорний перець і сіль за смаком.


 

Процес приготування

  1. Відварюємо картоплю в мундирі. Чистимо, доки вона ще тепла, нарізаємо скибинами завтовшки 5 мм.
  2. Тюльку вичищаємо від кісточок і нарізаємо на шматочки товщиною 5-6 мм.
  3. Цибулину чистимо та гострим ножем шаткуємо дуже тонкими скибочками.
  4. Готуємо маринад: збиваємо всі інгредієнти у блендері протягом 2 хвилин.
  5. Смачимо салат, обережно перемішуємо його із картоплею, поки не утвориться соус з маринаду та картопляного соку. Картопля трохи втратить свою форму, але це навпаки надає салату єдиний та вельми цікавий смак.
food
food
food
food
food
food
food

це цiкаво

Квашену капусту для цього картопляного салату нарізаємо впоперек і трохи промиваємо, якщо вона надмірно кисла. З маринаду виймаємо тюльку, оцет замінюємо розсолом від капусти. Готуючи салат, необхідно постійно пробувати його на смак у процесі приготуванні, адже будь-який рецепт потребує участі смакових рецепторів самого кухара.   Рецепт взято з книги «Одеське застілля від Привозу до Дерибасівської». Автор книги Савелій Лібкін. Видавництво «Форс», 2019 р. Публікуються фото, що не увійшли до книги.