Як не з'їхати з глузду, наслідуючи традиції
У мене є один давній знайомий, який вже багато років дотримується посту, точно не плутаючи його з дієтою. Він відвідує церков, живе за заповідями, шанує традиції і навіть із заплющеними очима, не зазираючи до календарю, може сказати: що, коли і як саме дозволено сьогодні їсти.
Він не жаліється на весняний авітаміноз, відмінно виглядає, дуже бадьора та позитивна людина, і ніби усім своїм виглядом пропонує замислитися щодо корисності дотримання посту.
Якщо кількість можливих варіацій приготування грибів помножити на кількість видів самих грибів, які він може знайти в Одесі, вийде число, що наближується до безкінечного. Смажені в юшці жульєни, запечені з овочами, картоплею чи самі по собі, грибна ікра, грибна начинка, грибна підливка...
Ця супер здатність вижити на одних лише грибах – головний привід наших постійних зустрічей у «Дачі» і жодного разу – у «Стейкхаусі». У «Дачі» він завжди знайде чим пообідати, а в «Стейкхаусі» він точно не змусить кухарів вигадувати для нього стейк із глив.
Саме за його рецептом 30-го березня у ресторані «Дача» подаватимуть грибний суп із гречаною локшиною, а наступного дня, у «Компоті», – борщ із білими грибами.
Якщо серйозно, піст – це завжди можливість поглянути на звичайні рецепти під іншим кутом або ж очима іншого народу з власною гастрономічною культурою.
Наприклад, якщо перемолоти підсмажені горіхи, додати трохи води та спецій – вийде паштетна паста, з якою грінки точно будуть смачнішими. Це і джерело білка, і наша відповідь американській арахісовій пасті, і прекрасна їжа для нашого розуму, в прямому сенсі цього слова.
Можна оволодіти японською пательнею-вок, спробувати всі види локшини, відкрити для себе нові соуси та смаки спецій.
Можна згадати старі й навчитися новим рецептам приготування каш: правильно відварена каша не може бути несмачною.
Для початку відваріть гречку або рис.
Через тиждень – навчіться рецептам гречотто та різотто.
Потім переходьте на новий рівень: опануйте амарант, кус-кус і булгур, якщо раптом до цього ви не вміли їх готувати.
Запікайте овочі, спробуйте шіїтаке, фаршируйте чорнослив та перетворіться у справжнього хумусьє*.
А якщо щось піде не так – пишіть мені в Instagram та заходьте у гості.
Піст має і повинен бути в задоволення.
* Хумусьє – фахівець у приготуванні хумуса.